Co wpływa na jakość wydruków 3D?


Oglądając różne wydruki 3D w internecie można zauważyć, że różnica między niektórymi obiektami jest ogromna. Niektóre modele wyglądają okropnie, natomiast inne zachwycają swoją perfekcją. Co wpływa na to jak wygląda wydruk 3D? Czy ma znaczenie urządzenie? Czy drukarki danego sklepu są lepsze niż z innych sklepów? Co w ogóle wpływa na jakość wydruku? Na te pytania poznasz odpowiedź w tym artykule.

  • Drukarka 3D – to ogólna odpowiedź, jednocześnie niektóre urządzenia będą po prostu oferowały wydruki 3D lepszej jakości niż inne.
  • Odpowiednia konfiguracja drukarki – kalibracja, dobór temperatur. W skrócie odpowiedni dobór parametrów do tego co zamierzasz drukować.
  • Jakość i precyzja wydruku. Im postawisz na lepszą jakość, im większe wypełnienie wybierzesz, tym ładniej będzie wyglądał wydruk 3D.

To są trzy aspekty, które najbardziej wpływają na jakość tego co drukujesz. Oczywiście duże znaczenie ma to, czy twoja drukarka działa poprawnie. Jeżeli psuje ona wydruki 3D, jeżeli wychodzą one zupełnie inaczej niż tego oczekujesz, to wtedy musisz zająć się jej naprawą.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *