Jak zarabiać dzięki wydrukom 3D?


W jednym artykule opisywałem, że dorabianie na wydrukach 3D nie jest najlepszym pomysłem. Jednocześnie możesz to robić i nie jest to aż tak złe, pod warunkiem, że robisz to legalnie. Możesz zakupić drukarki 3D z i zacząć drukować różnego rodzaju materiały kartograficzne. Problemem jest tak naprawdę założenie firmy i opłaty z tym związane, jednak możesz tego uniknąć i legalnie sprzedawać wydruki 3D.

Inkubatory przedsiębiorczości

Możesz je wykorzystać by założyć coś na kształt firmy. Umożliwią Ci one w 100% legalne prowadzenie działalności gospodarczej i sprzedaż np. wydruków 3D:

  • W inkubatorach przedsiębiorczości płacisz co miesiąc abonament, którego kwota jest z reguły znacznie niższa niż koszty związane z prowadzeniem własnej firmy.
  • W inkubatorach masz możliwość skorzystania z różnej pomocy prawnej, księgowej. Jest to bardzo przydatne, ponieważ gdybyś chciał sprzedawać wydruki 3D we własnej firmie, to za każdą pomoc tego typu musiałbyś dodatkowo zapłacić.
  • Jednocześnie mimo tych udogodnień i tak pozostaje kwestia podatków. 23% VAT + podatek dochodowy. Musisz być tego świadomy gdy chcesz zarabiać na wydrukach 3D. Jeżeli do tego dodamy koszty filamentów, to z jednego sprzedanego produktu do Ciebie może trafi 50%.

Warto o tym pamiętać, gdy chcesz prowadzić firmę. Dodatkowo pozostaje kwestia szukania i zdobywania klientów. To wszystko sprawia, że wydruki 3D o ile wydają się pozornie świetnym dochodem dodatkowym bez prowadzenia firmy, to gdy zamierzasz ją założyć opłacalność takiej inwestycji znacząco spada.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *