Jak zarabiać dzięki wydrukom 3D?


W jednym artykule opisywałem, że dorabianie na wydrukach 3D nie jest najlepszym pomysłem. Jednocześnie możesz to robić i nie jest to aż tak złe, pod warunkiem, że robisz to legalnie. Możesz zakupić drukarki 3D z i zacząć drukować różnego rodzaju materiały kartograficzne. Problemem jest tak naprawdę założenie firmy i opłaty z tym związane, jednak możesz tego uniknąć i legalnie sprzedawać wydruki 3D.

Inkubatory przedsiębiorczości

Możesz je wykorzystać by założyć coś na kształt firmy. Umożliwią Ci one w 100% legalne prowadzenie działalności gospodarczej i sprzedaż np. wydruków 3D:

  • W inkubatorach przedsiębiorczości płacisz co miesiąc abonament, którego kwota jest z reguły znacznie niższa niż koszty związane z prowadzeniem własnej firmy.
  • W inkubatorach masz możliwość skorzystania z różnej pomocy prawnej, księgowej. Jest to bardzo przydatne, ponieważ gdybyś chciał sprzedawać wydruki 3D we własnej firmie, to za każdą pomoc tego typu musiałbyś dodatkowo zapłacić.
  • Jednocześnie mimo tych udogodnień i tak pozostaje kwestia podatków. 23% VAT + podatek dochodowy. Musisz być tego świadomy gdy chcesz zarabiać na wydrukach 3D. Jeżeli do tego dodamy koszty filamentów, to z jednego sprzedanego produktu do Ciebie może trafi 50%.

Warto o tym pamiętać, gdy chcesz prowadzić firmę. Dodatkowo pozostaje kwestia szukania i zdobywania klientów. To wszystko sprawia, że wydruki 3D o ile wydają się pozornie świetnym dochodem dodatkowym bez prowadzenia firmy, to gdy zamierzasz ją założyć opłacalność takiej inwestycji znacząco spada.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *